Filmi- ja videomontaaži algkursus

 Järgmine "Filmi- ja videomontaaži algkursus" toimub 27.november-01.detsember 2019.a

KURSUSTELE REGISTREERIMINE ON AVATUD!

* Kursus toimub eeldusel, et grupp on täitunud

Kursus on mõeldud neile, kelle sooviks on töötada professionaalse videomonteerijana, kuid pakub uusi teadmisi ka huvilistele koduvideote viimiseks uuele tasemele.
Kursusel osalemine EI EELDA VARASEMAID TEADMISI FILMI- JA VIDEOMONTAAŽIST.

Koolitusel antakse ülevaade režii põhialustest, lineaar- ja mittelineaarmontaaži eripäradest. Osalejaid õpetatakse kasutama vastavalt programmile kas AVID või Adobe Premiere montaažiprogrammi ning antakse ülevaade graafika ja tiitrite lisamisest ning helindamisest. Koolituse käigus valmib kolm praktilist tööd. Hea tahte ja praktiliste oskuste lihvimise korral on koolituse lõpetanud võimelised alustama tööd videomonteerijana. 

Tegemist on viie-päevase praktilise intensiivkursusega, kursuse maht on 30 akadeemilist tundi. Kursused toimuvad kolmapäevast pühapäevani, sealjuures kolmapäevast reedeni toimub õppetöö õhtuti kl 16 - 20.30, laupäeval kl 9 - 18 ja pühapäeval kl 9 - 18. 
Kursused viiakse läbi Filmimehe stuudios/õppeklassis Tallinnas, Pirital, Kloostri tee 8.
Õppekava :

1 päev :

Loeng - Sissejuhatus ; Tootmisprotsess, montaaži olulisus tootmisprotsessis ; Paus ; Montaažiprogrammid

2 päev :

Loeng - Intervjuu monteerimine ; Paus ; Praktiline töö nr 1, selle analüüs

3 päev :

Loeng - Lavastusliku telesaate- seriaali monteerimine ; Paus ; Praktiline töö nr 2, selle analüüs

4 päev :

Loeng - Dokumentaali monteerimine ; Paus ; Praktiline töö nr 3 ; Lõunapaus ; Reality saate monteerimine ; Paus ; Praktiline töö nr 3 jätkub

5 päev :

Loeng - Graafika, tiitrid, subteerimine, treiler ; Paus ; Pildi järeltöötlus ja efektid ; Lõunapaus ; Praktilise töö nr 3 analüüs ; Paus ; Materjali eksportimine ; Kokkuvõte, tunnistused


Kursuse hind esmakordsel osalemisel on 450 eur (hinnas sisaldub käibemaks).
Kursuse hind sisaldab loenguid, praktilisi töid ja analüüse, õppematerjale, tagasisidet ja professionaalide hinnanguid juba tehtud töödele, kohvipause.

Kursuse juhendaja: Elar Järvet (monteerija/montaažirežissöör ERR, OÜ Reede, Estfilm Production, Filmimees OÜ, OÜ Balti Video, OÜ Nothern Broadcasting Network).

Kaaskoolitaja: Raimo Kummer, TV 3-e programmijuht. 


Koolituse detailne kava saadetakse osalejatele pärast registreerumist.

Kõigil koolitusel osalejatel palutakse koolituse lõpus täita anonüümne tagasiside leht.

Õpiväljundid :  Kursuse läbinud õpilane on omandanud vajalikud algteadmised filmi-ja videomontaaži tööst selle praktiseerimiseks ning karjääri loomiseks.