Filmi- ja videomontaaži algkursus

 Järgmine "Filmi- ja videomontaaži algkursus" toimub 27.november-01.detsember 2019.a

KURSUSTELE REGISTREERIMINE ON AVATUD!

* Kursus toimub eeldusel, et grupp on täitunud

Kursus on mõeldud neile, kelle sooviks on töötada professionaalse videomonteerijana, kuid pakub uusi teadmisi ka huvilistele koduvideote viimiseks uuele tasemele.
Kursusel osalemine EI EELDA VARASEMAID TEADMISI FILMI- JA VIDEOMONTAAŽIST.

Koolitusel antakse ülevaade režii põhialustest, lineaar- ja mittelineaarmontaaži eripäradest. Osalejaid õpetatakse kasutama vastavalt programmile kas AVID või Adobe Premiere montaažiprogrammi ning antakse ülevaade graafika ja tiitrite lisamisest ning helindamisest. Koolituse käigus valmib kolm praktilist tööd. Hea tahte ja praktiliste oskuste lihvimise korral on koolituse lõpetanud võimelised alustama tööd videomonteerijana. 

Tegemist on viie-päevase praktilise intensiivkursusega, kursuse maht on 30 akadeemilist tundi. Kursused toimuvad kolmapäevast pühapäevani, sealjuures kolmapäevast reedeni toimub õppetöö õhtuti kl 16 - 20.30, laupäeval kl 9 - 18 ja pühapäeval kl 9 - 18. 


Kursused viiakse läbi Filmimehe stuudios/õppeklassis Tallinnas, Pirital, Kloostri tee 8.Õppekeskkond asub teleproduktsiooni ruumides, seega kõik kasutatav tehnika ning vahendid on need samad, millega igapäevaselt telesaateid toodetakse ja see tagab õppekeskkonna läbiva kvaliteedi igal koolitusel. 


Õppekava :

1 päev :

Loeng - Sissejuhatus ; Tootmisprotsess, montaaži olulisus tootmisprotsessis ; Paus ; Montaažiprogrammid

2 päev :

Loeng - Intervjuu monteerimine ; Paus ; Praktiline töö nr 1, selle analüüs

3 päev :

Loeng - Lavastusliku telesaate- seriaali monteerimine ; Paus ; Praktiline töö nr 2, selle analüüs

4 päev :

Loeng - Dokumentaali monteerimine ; Paus ; Praktiline töö nr 3 ; Lõunapaus ; Reality saate monteerimine ; Paus ; Praktiline töö nr 3 jätkub

5 päev :

Loeng - Graafika, tiitrid, subteerimine, treiler ; Paus ; Pildi järeltöötlus ja efektid ; Lõunapaus ; Praktilise töö nr 3 analüüs ; Paus ; Materjali eksportimine ; Kokkuvõte, tunnistused


Kursuse hind esmakordsel osalemisel on 450 eur (hinnas sisaldub käibemaks).
Kursuse hind sisaldab loenguid, praktilisi töid ja analüüse, õppematerjale, tagasisidet ja professionaalide hinnanguid juba tehtud töödele, kohvipause.

Õppetasu maksmine toimub ühes osas koolitaja poolt loodud arve alusel enne koolituse toimumist. Õppetasu tagastatakse juhul, kui koolitus jääb ära koolitajast tulenevatel põhjustel, koolituse eest tasunutele tagastatakse summa täies ulatuses.

Kursuse juhendaja: Elar Järvet (monteerija/montaažirežissöör ERR, OÜ Reede, Estfilm Production, Filmimees OÜ, OÜ Balti Video, OÜ Nothern Broadcasting Network).

Kaaskoolitaja: Raimo Kummer, TV 3-e programmijuht. 

Kõik meie koolitusi läbi viivad koolitajad on oma valdkonnas igapäevaselt tegevad ning see tagab ka nende poolt edasi antavate teadmiste kõrge kvaliteedi. Koolitajad on kursis koolitatava ala pidevate muutuste ning trendidega.

Koolituse detailne kava saadetakse osalejatele pärast registreerumist. 

Kursuste õppekavasid uuendatakse pidevalt vastavalt koolitustelt saadud tagasisidele. Õppekavade kvaliteedi tagab õppejõududega kavade regulaarne läbi töötamine ning arendamine.

Koolituse lõpetajatele väljastatakse tunnistused. Tunnistuse saamise eelduseks on koolituse teoreetilise ning praktilise osa täielik läbimine.

Kõigil koolitusel osalejatel palutakse koolituse lõpus täita anonüümne tagasiside leht.

Õpiväljundid :  Kursuse läbinud õpilane on omandanud vajalikud algteadmised filmi-ja videomontaaži tööst selle praktiseerimiseks ning karjääri loomiseks.