Reporter/saatejuht/toimetaja kursus

 

JÄRGMINE  "Reporter/saatejuht ja toimetaja kursus" 

Kursus on mõeldud kõikidele kes tunnevad, et nende kutsumuseks on olla ekraanil ja/või teha ajakirjanikutööd.

Koolitusel tutvustatakse erinevaid saateformaate ja telesaadete tootmise protsessi. Antakse ülevaade reporteri, saatejuhi ja toimetaja peamistest tööülesannetest. Õpetatakse ette valmistama intervjuusid, uudislugusid ja saatelõike. Samuti viiakse osalejad kurssi saatematerjali toimetamise, tekstide ettevalmistamise ning montaažiga. Reporter/saatejuht/toimetaja kursusel on oluline osa praktilistel töödel, koolituse käigus õpetame tegema intervjuud, kirjutama kaadritaguseid tekste ja neid tervikuks vormima, kursuse lõpuks valmivad uudislood ja saatelõigud.

Tegemist on viie-päevase praktilise intensiivkursusega, kursuse maht on 32 akadeemilist tundi. Kursused toimuvad kolmapäevast pühapäevani, sealjuures kolmapäevast reedeni toimub õppetöö õhtuti kl 16 - 20.30, laupäeval kl 9 - 18 ja pühapäeval kl 9 - 18. 
Kursused viiakse läbi Filmimehe stuudios/õppeklassis Tallinnas, Pirital, Kloostri tee 8.

Kursusel osalemine EI EELDA VARASEMAID TEADMISI REPORTER/SAATEJUHI/TOIMETAJA TÖÖST, küll aga on võimalik peale kursuste läbimist reporteri, saatejuhi või toimetajana tööd saada. Väga mitmed Filmimehe Erakooli lõpetajatest on teinud saatelõike TV3 uudistele, Nurgakivi saatele, Kaua Võib saatele jne, samuti aidanud toimetada erinevaid saateid (Õhtusöök Viiele jms).

Kursuse juhendajad: Marko Paloveer (TV3 uudistejuht, uudiste produtsent; vabakutseline teletoimetaja Downtown, Kalev Sport, Filmimees OÜ) ja Raimo Kummer (Filmimees OÜ peatoimetaja, endine Raporti saatejuht; toimetaja, režissöör, uudistereporter Eesti Sõltumatu TV AS). 
Külalisesinejana osaleb kursustel keegi tuntud saatejuhtidest.Varasematel kursustel on koolitajate hulgas olnud Mati Talvik (ERR), Pertti Nyberg (MTV3 uudiste päevatoimetaja), Maire Aunaste (ERR), Vahur Lauri (ERR), Krista Lensin.

Kursuse hind esmakordsel osalemisel on 490.- eur (lisandub käibemaks).
Kursuse hind sisaldab loenguid, praktilisi töid ja analüüse, õppematerjale, tagasisidet ja professionaalide hinnanguid juba tehtud töödele, kohvipause.

Koolitust aitavad läbi viia operaatorid, monteerijad ja digitaliseerija. 

Koolituse detailne kava saadetakse osalejatele pärast registreerumist. 

Kõikidel koolitusel osalejatel palutakse koolituse lõpus täita anonüümne tagasiside leht.